Atılım Etkinliği
Hasan Baltalar
21 Mart 2010 Pazar
8496 Görüntülenme
6 Yorum

Dün, yine üniversite öğrencileri ile birlikteydik. Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrenci Kulübü’nün düzenlediği “Kurumsallaşma ve Kurumsallaşma Süreci” isimli etkinlikte, sosyal sorumluluk kapsamında seminer verdim. Gaziantep’teki TEMÖB etkinliğinde konuşmamı izleyen öğrenciler, teveccüh ederek beni kendi üniversitelerine de davet ettiler.

b090i001.jpgKürsüde

Öncelikle, üniversite öğrencilerinin kurumsallaşma konusuna olan ilgileri ve bu konuda metot açısından neler yapabileceklerini öğrenmek istemelerinden oldukça hoşlanıyorum. Dünya ve Türkiye ekonomisinin yüzde seksen civarındaki kısmını oluşturan aile şirketlerinin kurumsallaşmaksızın nesilden nesile devretmesi mümkün olmuyor. Bunun önüne geçmek için iş hayatımda oluşturduğum vizyonun yanı sıra, eğitim faaliyetlerinin de yaygınlaşması ve konunun sürekli gündemde tutulmasında çok büyük fayda görüyorum.

Üniversitelerde yönetimle ilgili çeşitli dersler okutuluyor. Ancak bildiğim kadarıyla kurumsallaşma ve mühendisliğin ona katkısı konusunu merkez alan ve bunun etrafında genişleyen bir anlayış henüz gelişmedi. Öğrencilerin bu yoğun ilgisinin, üniversitelerin bu konuda daha yapısal adımlar atmasına vesile olmasından memnuniyet duyacağım.

Değerlendirme ve Teşekkür

b090i002.jpgKatılımcı Öğrenciler

Etkinliğe katılım yoğundu ve yine öğrenciler oldukça ilgili idiler. Sunumum sırasındaki dikkatlerinden ve sonrasında bana yöneltilen soru çeşitliliğinden bunu çıkarmak zor değildi. Endüstri Mühendisliği Öğrenci Kulübü’nün (IESC) danışmanı ve üniversitenin öğretim görevlisi Sn Hande Eryılmaz öğrencileriyle beraberdi ve seminere sonuna kadar katıldı.

Etkinliği düzenleyen ve beni davet eden IESC başkan ve üyelerine, danışmanları Sn Eryılmaz’a, cumartesi günlerini de öğrenmeye ayırarak izlemeye gelen öğrencilere ve etkinliğe ev sahipliği yapan üniversite yönetimine şükranlarımı sunuyorum.


Lütfen sitenin kullanım politikasına uyun ve kaynak göstermeksizin alıntı yapmayın.
 

Yorumlar

Mehmet Cengiz
Konuk
Comment
“Atılım Üniversitesi Kurumsallaşma Semineri” hakkında
Yorum 6 (23 Ocak 2011 20:09)
Hasan, bir arkadaşın olarak seninle gurur duyuyorum. Çalışmaların öyle güzel ki anlatamam. Hele gençlere olan yardımın takdire şayan. Başarılarının devamını diliyorum. İnşallah bir gün biz de senden ve değerli bilgilerinden faydalanırız.
Ceyda Sönmez
Konuk
Comment
Teşekkürler
Yorum 5 (30 Mart 2010 11:13)
Kurumsallaşma ve kurumsallaşma süreci, aslında dünyada çok da önemsenmeyen önemli bir konu. Günümüz şirketlerinin her gün kurumsallaşamamasından dolayı battığını görüyoruz. Antep’te sizden dinlemeden önce hiç dikkatimi çekmemiş bir konuydu. Ama bugün üzerinde çalışmaya değer bir konu olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden size teşekkürlerimi iletiyorum.
Mustafa Ağan
Konuk
Comment
Güzel Bir Seminerin Ardından
Yorum 4 (29 Mart 2010 21:59)
Kurumsallaşma ve kurumsallaşma süreci konusunun, tüm dünyada takip edilen ve firmaların kuşaktan kuşağa kalıcı olarak ilerlemesinde etkin rol oynayan bir unsur olduğunu düşünüyorum. Sizi Gaziantep’de izlemiştim ve çok dikkatimi çeken bir seminer olmuştu. Tecrübelerinizi dinlemek güzel ve bizleri desteklemeniz sizin gençlere ne kadar önem verdiğinizin bir göstergesi. Bizleri kırmayıp değerli vaktinizi paylaştığınız için, hem şahsım hem de kulübümüz adına teşekkürlerimizi borç bilirim.
Ayşe Önder
Konuk
Comment
“Atılım Üniversitesi Kurumsallaşma Semineri” hakkında
Yorum 3 (23 Mart 2010 21:21)
Hasan Bey bizi kırmayıp değerli bilgilerinizi paylaşarak, samimi ve faydalı bir etkinlik düzenlememizde yardımcı olduğunuz için IESC olarak çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.
Ahat Kasay
Konuk
Comment
Teşekkür
Yorum 2 (22 Mart 2010 19:58)
Cumartesi gününüzü bize ayırdığınız ve o değerli tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. Gayet verimli ve bizler için faydalı bir etkinlik oldu. Kulübümüz ve şahsım adına tekrar teşekkür ederim.
Tamer Hisar
Konuk
Comment
“Atılım Üniversitesi Kurumsallaşma Semineri” hakkında
Yorum 1 (22 Mart 2010 17:01)
Bir kez daha değerli bilgilerinizi gelişmekte olan genç beyinlere aktardığınız ve aydınlanmamıza yol gösterici olduğunuz için tüm içtenliğimle size teşekkür ederim.

Yorumunuzla katkıda bulunun

  • Bilgi girilmesi zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.
  • E-Posta adresiniz yayınlanmayacak ve aramızda kalacaktır.
  • Yorumunuz içinde, lütfen bağlantı (link) kullanmayınız.